۳۲۰ پروژه درمانی در کشور تا پایان امسال به بهره برداری می رسد-اموزش ریاضی - اموزش ریاضی

۳۲۰ پروژه درمانی در کشور تا پایان امسال به بهره برداری می رسد-اموزش ریاضی

قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در حاشیه بازید از بیمارستان صلاح الدین ایوبی و بیمارستان رازی بانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در کردستان نیز طرح بیمارستان سقز، بخش دیالیز بیمارستان سروآباد و بخش ال دی آر و اوژانس بیمارستان مریوان در حال انجام است که تلاش می‌شود امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه امسال در بانه پروژه درمانی تعریف نشده اضافه کرد: ساماندهی وضعیت فعلی، تامین تجهیزات و امکانات لازم برای بیمارستان‌های موجود و همچنین جذب پزشکان متخصص از جمله اقدامات در دست انجام است.

بابایی اظهار داشت: در این شهرستان به لحاظ درمانی ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که باید در ساماندهی خدمات با دانشگاه علوم پزشکی به یک هدف واحد برسیم و رضایت شهروندان را جلب کنیم.

وی گفت: ساختمان بیمارستان رازی به دلیل مشکلات و نواقص هنوز به صورت قطعی از وزارت راه و شهرسازی تحویل گرفته نشده است که این ساختمان به لحاظ ساختاری و فیزیکی نواقص و مشکلاتی دارد.

بابایی مهمترین مشکل بیمارستان رازی بانه را نصب دستگاه رادیولوژی عنوان کرد و افزود: دستگاه رادیولوژی بیمارستان بانه با هزینه بالا تهیه شده اما به دلیل نواقص و مشکلات ساختمان بیمارستان رازی هنوز نصب و راه اندازی نشده که از مسئولین راه شهرسازی درخواست می‌کنیم مشکلات و نواقص را برطرف کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پرونده سقط جنین سه قلوی یکی از شهروندان بانه اشاره کرد که در جریان بازدید با آنها ملاقات کرد اشاره کرد و گفت: پرونده این مادر از طرف دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حال پیگیری است و به نظام پزشکی نیز ارسال شده و تمام اسناد و مدارک این پرونده را بررسی می‌شود.

معاون درمان وزیرکشور ادامه داد: تیم‌های تحقق نیز این پرونده و پرونده‌های مشابه را بررسی می‌کنند و تلاش می‌کنیم حق بیماران ضایع نشود.

به گزارش ایرنا معاون درمان وزیر بهداشت در سفر خود به بانه از بیمارستان ۹۶ تخت خوابی رازی و بیمارستان قدیمی صلاح الدین ایوبی بانه بازدید کرد و از نزدیک مشکلات و نواقص این ۲ بیمارستان را بررسی کرد.

شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹ / ۳۰۳۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار