کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد با مشارکت نخبگان امکان پذیر است-اموزش ریاضی - اموزش ریاضی

کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد با مشارکت نخبگان امکان پذیر است-اموزش ریاضی

عباس میرزاد شامگاه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: از نخبگان، مراکز علمی و دانشگاهی، اصحاب اندیشه و رسانه، سازمان های مردم نهاد و مردم انتظار می رود با دغدغه مستمر و مشارکتی موثر و حداکثری در جهت مبارزه با مواد مخدر بویژه در حوره پیشگیری ورود کنند.

وی همچنین از همه دستگاه ها و کمیته های عضو شواری مبارزه با مواد مخدر استان نیز خواست با تحقیقات و شناسایی معضلات حوزه پیشگیری و درمان به امر مبارزه با مواد مخدر اهتمام ورزند.

این مسوول با تشریح پیامدهای مواد مخدر و روان گردان ها به عنوان زلزله خاموش و جنگ بدون مرز، از لحاظ بهداشتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خواستار همت جدی و حماسه آحاد مختلف در پیشگیری ازاعتیاد جوانان و مبارزه با جرائم مرتبط شد.

میرزاد گفت: کاهش سن مصرف موادمخدر در شیوع آن در بین نوجوانان و جوانان، افزایش تعداد زنان معتاد، ابتلای افراد شاغل و تحصیل کرده از جمله مشکلات پیش روی مواد مخدر در جهان است که باید مقابله متناسب و اصولی صورت گیرد.

وی به افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان اشاره کرد و گفت: همجواری افغانستان با ایران و همچنین وجود حدود ۲ هزار کیلومتر مرز مشترک، سبب شده تا زمینه ورود مواد مخدر به کشور فراهم شود.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان یاد آور شد: مبارزه با پدیده شوم قاچاق مواد مخدر در ایران با توجه به همسایگی با کشور افغانستان و ترانزیت مواد مخدر از این کشور به سایر نقاط جهان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار