خانواده شهدای جوانمرد پایتخت تجلیل شدند-اموزش ریاضی - اموزش ریاضی

خانواده شهدای جوانمرد پایتخت تجلیل شدند-اموزش ریاضی

به گزارش خبرنگار ایرنا در این یادواره ضمن گرامیداشت یاد شهید «شاهرخ ضرغام» شُهره به حُر انقلاب اسلامی، از خانواده شهیدان مجید قربانخانی (حُر شهدای مدافع حرم)، سعید طوقانی (پهلوان ملی)، مجید خدمت -که بر اساس زندگی او فیلم سینمایی اخراجی‌ها ساخته شد- و طیب حاج رضایی، از شهدای نهضت امام خمینی (ره) تجلیل شد.

همچنین در ویژه برنامه پیمان جوانمردان از علی اکبر غلامی پهلوان و جانباز هشت سال دفاع مقدس و جمعی از پهلوانان تجلیل به عمل آمد.

سید علیر ضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران در این آیین با گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای جوانمرد اظهارداشت: شهدا به یاد معصومین و اهل بیت (ع) بودند که مایه دستگیریشان شد.

دبیر نخستین یادواره شهدای جوانمرد شهر تهران نیز در این آیین با اشاره به رجعت پیکر شهید قربانخانی در اردیبهشت ماه امسال پس از سه سال و چند ماه از منطقه خان طومان سوریه به کشور و استقبال کم نظیر شهروندان از این شهید در منطقه ۱۸ پایتخت اظهارداشت: این شهید آبروی منطقه، تهران و اسلام و انقلاب شد.

محمدصادق دهنادی گفت: در آن زمان قصد داشتیم بزرگداشتی برای شهید قربانخانی برگزار کنیم اما با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان تصمیم گرفتیم از نسل های مختلف و حُرها، آزادمردان و جوانمردان روزگار از نسل انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و نسل حاضر شهدای مدافع حرم که دست به دست اسلام، انقلاب، امام، شیعه گری و ولایت مداری دادند، تجلیل کنیم.

سخنرانی حجت الاسلام شیخ مصطفی کرمی، مداحی سیدجواد هاشمی و شعرخوانی سیدعلی رکن الدین از دیگر بخش های این برنامه بود.

تهرام/۷۲۴۵/ ۱۰۰۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار