توسعه زیرساخت های بازارچه مرزی سومار یک ضرورت است-اموزش ریاضی - اموزش ریاضی

توسعه زیرساخت های بازارچه مرزی سومار یک ضرورت است-اموزش ریاضی

به گزارش خبرنگار ایرنا، بابک دین پرست عصر پنجشنبه در بازدید از بازارچه مرزی سومار به منظور بررسی آخرین وضعیت این بازارچه و روند فعالیت صادرات آن افزود: در نشست امشب استان کرمانشاه تصمیم‌های لازم در جهت توسعه بازارچه سومار و سامان دهی بهتر وضعیت آن اتخاذ خواهد شد.

فرماندار گیلانغرب نیز ضرورت بهبود راه دسترسی به بازارچه، تکمیل زیرساخت‌ها و تسریع در رسمی نمودن آن را با اولویت بهره مندی و عمران این شهرستان از ظرفیت و عوائد حاصل از درآمد بازارچه مهمترین خواست و مطالبه بحق شهرستان عنوان کرد و خواستار تحقق آنها شد.

کوروش محمودیان با اشاره به اینکه در یکسال گذشته بیشترین حجم صادرات مرزهای استان کرمانشاه از مرز سومار صورت گرفته است، گفت: در سال ۹۷ ارزش صادرات کالا از بازارچه سومار یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون دلار بوده است.

وی اظهار کرد: در ۲ ماه نخست امسال هم ۱۴۶ هزار تن کالا و بیش از ۹۰ قلم به ارزش ۱۵۷ میلیون دلار توسط ۶ هزار و ۸۰۰ کامیون به کشور عراق صادر شده که این امر موید اهمیت مرز سومار برای طرف عراقی است و امیدواریم با توسعه زیرساخت‌های آن تبدیل بازارچه به پایانه رسمی بزودی محقق شود.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: هم اکنون عرصه بازارچه و پارکینگ در مساحتی بیش از ۲۸ هکتار جوابگوی حجم مبادلات نیست و ارتقا و توسعه آن کاملاً ضرورت دارد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور را در سفر به بازارچه مرزی سومار و همچنین مرز رسمی پرویزخان در قصرشیرین، هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه و سردار محمدنظر عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف سپاه پاسداران همراهی می‌کردند.

مرز سومار نزدیک ترین مرز کشور به بغداد محسوب می‌شود که کمترین فاصله را به کربلای معلا و استان‌های جنوبی عراق دارد.
بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده و با عراق ۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد.
این بخش دارای ۲ شهر سومار و نفت شهر و ۱۳ روستاست.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/‏۷۳۹۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار